Протоієрей Олександр ТрофимлюкПротоієрей Олександр Трофимлюк – доктор богословських наук, професор, настоятель Свято-Покровського собору Солом'янського району м. Києва; перший проректор, професор кафедри церковно- історичних і практичних дисциплін Київської православної богословської академії; голова Видавничого управління, заступник голови Синодального управління у справах духовної освіти, член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату; головний редактор офіційного видання УПЦ Київського Патріархату «Православний вісник»; дійсний член (академік) Української технологічної академії; член Національної спілки журналістів України; член Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Дата народження – 30 листопада 1981 р.
Дата дияконської хіротонії – 22 травня 2005 р.
Дата священичої хіротонії – 28 січня 2007 р.
День тезоіменитства – 6 грудня
 

Біографія

Народився 30 листопада 1981 р. у м. Рівному.
З 1988 по 1998 рр. навчався в загальноосвітній школі № 24 м. Рівного, яку закінчив із золотою медаллю «За особливі успіхи в навчанні».
23 лютого 1997 р. за Божественною літургією був пострижений у читці і призначений 3 березня 1997 р. штатним читцем Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівного.
З 1998 по 2002 рр. навчався у Рівненській духовній семінарії за спеціальністю «Богослів’я», яку закінчив з відзнакою, здобувши кваліфікацію бакалавра богослів’я.
З 2002 по 2006 рр. навчався у Київській духовній академії за спеціальністю «Богослів’я», здобувши кваліфікацію магістра богослів’я. Під час навчання в КДА ніс послух іподиякона Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
З 1 вересня 2004 р. по 1 вересня 2007 р. працював на посаді викладача кафедри літургіки та церковного співу КПБА.
22 травня 2005 р. рукоположений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у сан диякона і призначений дияконом Свято-Покровського храму Солом'янського району міста Києва.
З жовтня 2005 року по вересень 2011 року працював на посаді секретаря Синодального управління духовно-патріотичного виховання Української Православної Церкви Київського Патріархату у Збройних силах та інших військових формуваннях України.
З 2006 по 2007 рр. навчався в аспірантурі Київської православної богословської академії, захистивши кандидатську дисертацію «Історично-літургічний розвиток чину таїнства Єлеосвячення» та здобувши науковий ступінь кандидата богословських наук.
З 15 вересня 2006 р. по 1 вересня 2010 р. обіймав посаду голови Прес-центру Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
З 27 грудня 2006 р. по 27 серпня 2010 р. працював на посаді інспектора Київської православної богословської академії.
28 січня 2007 р. рукоположений Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом на священика та призначений священиком Свято-Покровського храму Солом'янського району міста Києва.
З серпня 2007 р. по вересень 2014 р. працював на посаді завідувача кафедри літургіки та церковного співу Київської православної богословської академії.
З 2008 по 2010 рр. навчався в Національному педагогічному університеті ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю «Історія», здобувши кваліфікацію вчителя історії і суспільствознавства.
З 1 вересня 2010 р. по 1 вересня 2011 р. працював на посаді проректора з виховної роботи Київської православної богословської академії.
З 1 вересня 2011 р. по 4 вересня 2013 р. працював на посаді проректора з навчально-виховної роботи Київської православної богословської академії та переведений на священиче служіння в академічний храм св. апостола і євангелиста Іоана Богослова м. Києва.
З 1 вересня 2011 р. – головний редактор журналу «Православний вісник Київського Патріархату».
З 1 вересня 2011 р. – член Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
Указом Святійшого Патріарха Філарета № 84 від 7 жовтня 2011 р. та на підставі рішення вченої ради КПБА від 19 травня 2011 р. (протокол № 06) присвоєно вчене звання доцента.
З 21 жовтня 2011 р. – член робочої групи Міністерства освіти і науки України з вивчення питання визнання дипломів і наукових ступенів випускників вищих духовних навчальних закладів (наказ МОНмолодьспорт №1210 від 21.10.11 р.).
З 27 липня 2012 р. (журнал засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату №23) – голова Видавничого управління УПЦ Київського Патріархату.
З 1 листопада 2012 року – заступник голови Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ Київського Патріархату.
З 4 вересня 2013 р. – перший проректор Київської православної богословської академії.
З 1 жовтня 2014 р. – професор кафедри церковно-практичних дисциплін Київської православної богословської академії.
З 27 червня 2013 р. – член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату.
З грудня 2013 р. – член Національної спілки журналістів України.
29 серпня 2014 р. закінчив докторантуру Київської православної богословської академії, захистивши докторську дисертацію «Позабогослужбова діяльність православного пастиря: богословські засади, церковно-історичний досвід, сучасні потреби» та здобувши науковий ступінь доктора богословських наук зі спеціальності «Богослів’я».
Указом Святійшого Патріарха Філарета № 28 від 2 вересня 2014 року та на підставі рішення вченої ради КПБА від 2 вересня 2014 року (протокол № 4) присвоєно вчене звання професора.
Рішенням Президії Української технологічної академії від 18 вересня 2014 року (протокол № 13) обраний дійсним членом академії по відділенню «Історія та філософія» з присвоєнням звання академіка.
27 листопада 2015 року призначений настоятелем Свято-Покровського собору Солом'янського району міста Києва.

 

View the embedded image gallery online at:
http://pokrova-sobor.kyiv.ua/nastoiatel.html#sigProId63ce2e8d13