Остання неділя перед Великим постом носить назву Прощенна (або ж Сиропусна) і присвячена події вигнання Адама з раю. Цей день є арбітром, який попереджає нас перед великою подорожжю на шляху духовної боротьби словами стихири Вечірньої ще з першої підготовчої неділі до Великого посту: «Не молімося, браття, по-фарисейськи!».

Нинішнє свято назване Стрітенням, що означає "зустріч", відображає нам шлях людини, яка тяжким трудом боротьби з гріхами підготовлює себе до зустрічі з Богом. Образ цього бачимо на прикладі праведного Симеона та пророчиці Анни.

Приклад покаяння, перші кроки до самоусвідомлення починаються ще до неділі про Митаря і Фарисея, а саме в неділю про Закхея. Саме він - Закхей є проекцією кожного із нас. Захоплений виром гріховності, Закхей чує про Христа як видатну особу а не Спасителля. Проте це бажання відання чогось нового підносить його над його пристрастями, але не звільняє від них. Інстинктивно він відчуває необхідність зустрічі з Спаситилем і робить перший крок до самоусвідомлення - шукання істини.

Коли ж прийде Син Людський у славі Своїй і всі святі ангели з Ним, тоді сяде на престолі слави Своєї, і зберуться перед Ним усі народи; і відділить їх одних від одних, як пастир відділяє овець від козлів. І поставить овець праворуч Себе, а козлів — ліворуч. Тоді скаже Цар тим, які праворуч від Нього: прийдіть, благословенні Отця Мого, успадкуйте Царство, уготоване вам від створення світу.

У суботу, 3 лютого, з благословення настоятеля Свято-Покровського собору Києва протоієрея Олександра Трофимлюка священнослужителі собору прийняли участь у Всеукраїнському з'їзді православної молоді, який щороку відбувається в стінах духовної обителі Михайлівського Золотоверхого Монастиря.