8 листопада з нагоди свята на честь святого великомученика Димитрія Солунського у Свято-Покровському соборі Солом’янського району міста Києва звершилося святкове літургійне богослужіння за участі храмового духовенства.

В сьогоднішній притчі про багача і Лазаря Господь відкриває нам деякі таємниці посмертного життя, а також вчить правильного розуміння власної убогості та, навпаки, багатства.

Святий апостол Павло в своєму посланні до галатійської громади, яке читалося на сьогоднішньому богослужіння, гарантом спасіння називає віру, а не Закон. Наша розділена свідомість одразу ж впадає у крайність: від надання чомусь надмірного значення до повного нівелювання іншого. Але чи має на увазі ап. Павло, що з приходом Спасителя у світ діла Закону уже не важливі, в той час як значення відтепер набуває виключно віра?

В суботу напередодні дня вшанування пам’яті великомученика Димитрія Солунського, яке відзначається 8 листопада, Церква встановила поминання усіх від віку спочилих. Це свято, власне, дало назву поминальній суботі – Димитрівська.

Коли ми зустрічаємося з відвертою несправедливістю у своєму житті, то найчастіше нашою реакцією буде, звичайно, гнів. Ми пробуємо заспокоїти себе або ближніх, кажучи: потерпи, спробуй не гніватися, постарайся зрозуміти і т. і. Проте сьогодні Христос нам заповідає учитися любити не просто наших незначних кривдників, а – відвертих ворогів. Ось на цьому моменті все наше сповідання християнської віри заходить у глухий кут. То як же поступити? Вихід у заповіді до ворогів.