Протоієрей Ярослав РоманчукПротоієрей Ярослав Романчук – кандидат богословських наук, доцент, завідувач кафедри біблеїстики КПБА, штатний священик Свято-Покровського храму на Солом’янці м. Києва.

Дата народження: 9 квітня 1979.
Дата дияконської хіротонії: 12 вересня 2004р.
Дата священичої хіротонії: 21 листопада 2004р.
День тезоіменитства: 5 березня

Біографія

Протоієрей Ярослав Романчук народився 9 квітня 1979 року в с. Бариш, Бучацького району, Тернопільської області в сім’ї робітників. У 1985 році почав навчання в Бариській загальноосвітній школі І-ІІІ ступеня, яку закінчив в 1996 році з золотою медаллю. В 1997 році поступив на навчання до Київської Духовної Семінарії, яку закінчив у 2001 році. Того ж року продовжив навчання в Київській Духовній Академії, яку закінчив у 2005 році, а далі продовжив навчання в аспірантурі і в 2006 році успішно захистив дисертацію «Пастирсько-психологічне осмислення таїнства смерті» на кафедрі богослів’я КДА. З четвертого класу Семінарії і до дияконської хиротонії ніс послух іподиякона ректора КДА і С.

12 вересня 2004 року рукоположений архиєпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм в сан диякона. 21 листопада того ж року в Михайлівському Золотоверхому соборі рукоположений Святійшим Патріархом Філаретом в сан священика. Практику дияконського і священичого служіння проходив в цьому ж соборі. 7 грудня 2005 року Указом Святійшого Патріарха Філарета призначений штатним священиком Свято-Покровського храму на Солом’янці м. Києва. 30 липня 2008 року призначений священиком академічного храму ап. Іоана Богослова, де служив до серпня 2011 року, а потім знову переведений у Свято-Покровський храм.

Після закінчення Академії призначений викладачем Священного Писання Нового Завіту, інспектором та завідувачем кафедрою Священного Писання Старого і Нового Завіту Київської Духовної Академії і Семінарії.

З 22 листопада 2006 року по 09 серпня 2011 року обіймав посаду проректора з навчальної роботи Київської православної богословської академії. З 30 липня 2008 року по 01 вересня 2010 року виконував обов’язки проректора з навчально-виховної роботи КПБА.

19 травня 2011 року рішенням вченої ради КПБА присвоєне вчене звання доцента.

Поширити у соцмережах