Надрукувати

 

Протоієрей Олександр ТрофимлюкПротоієрей Олександр Трофимлюк – доктор наук із богослів'я, професор, ректор Київської православної богословської академії, голова Управління духовної освіти і богословської науки Української Православної Церкви (Православної Церкви України), настоятель Свято-Покровського собору Солом'янського району м. Києва; дійсний член (академік) Української технологічної академії; член Національної спілки журналістів України; член Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.

Дата народження – 30 листопада 1981 р.
Дата дияконської хіротонії – 22 травня 2005 р.
Дата священичої хіротонії – 28 січня 2007 р.
День тезоіменитства – 6 грудня
 

Освіта

У 1998 році закінчив із золотою медаллю «За особливі успіхи в навчанні» загальноосвітню школу № 24 м. Рівного.
У 2002 році закінчив Рівненську духовну семінарію, а в 2006 році – Київську духовну академію.
У 2010 році закінчив Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова за спеціальністю «Історія», здобувши кваліфікацію вчителя історії і суспільствознавства.
У 2007 році закінчив аспірантуру, а в 2014 році – докторантуру Київської православної богословської академії.

Наукові ступені

Кандидат наук із богослів’я (2007 р.), дисертація – «Історично-літургічний розвиток чину таїнства Єлеосвячення».
Доктор наук із богослів’я (2014 р.) , дисертація – «Позабогослужбова діяльність православного пастиря: богословські засади, церковно-історичний досвід, сучасні потреби».

Вчені звання

Доцент (2011 р.).
Професор (2014 р.).

Священнослужіння

23 лютого 1997 року пострижений у читці і призначений 3 березня 1997 року штатним читцем Свято-Воскресенського кафедрального собору м. Рівного.
22 травня 2005 року рукополокладений Святішим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у сан диякона.
З 2 червня 2005 року по 27 січня 2007 року – штатний диякон Свято-Покровського храму Солом’янського району міста Києва.
28 січня 2007 року рукополокладений Святішим Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у сан священика.
З 16 лютого 2007 року по 9 серпня 2011 року – штатний священик Свято-Покровського храму Солом’янського району міста Києва.
З 9 серпня 2011 року по 26 листопада 2015 року – старший священик академічного храму на честь святого апостола і євангелиста Іоана Богослова м. Києва.
З 27 листопада 2015 року й дотепер – настоятель Свято-Покровського собору Солом'янського району міста Києва.

Духовне служіння

В УПЦ Київського Патріархату:

З жовтня 2005 року по вересень 2011 року працював на посаді секретаря Синодального управління духовно-патріотичного виховання Української Православної Церкви Київського Патріархату у Збройних силах та інших військових формуваннях України.
З 15 вересня 2006 року по 1 вересня 2010 року працював на посаді голови Прес-центру Київської Патріархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.
З 27 липня 2012 року до 15 грудня 2018 року працював на посаді голови Видавничого управління УПЦ Київського Патріархату.
З 1 листопада 2012 року до 15 грудня 2018 року працював на посаді заступника голови Синодального управління у справах духовної освіти УПЦ Київського Патріархату.
З 27 червня 2013 року до 15 грудня 2018 року – член Вищої церковної ради УПЦ Київського Патріархату.

У Православній Церкві України:

З 5 лютого 2019 року й дотепер – голова Управління духовної освіти і богословської науки.
З 4 лютого 2020 року й дотепер – голова Синодальної календарної комісії.
З 21 серпня 2020 року й дотепер – член Синодальної статутної комісії.
 

У Київській православній богословській академії:

З 1 вересня 2004 року по 1 вересня 2007 року працював на посаді викладача кафедри літургіки та церковного співу КПБА.
З 27 грудня 2006 року по 27 серпня 2010 року працював на посаді інспектора Київської православної богословської академії.
З серпня 2007 року по вересень 2014 року працював на посаді завідувача кафедри літургіки та церковного співу Київської православної богословської академії.
З 1 вересня 2010 року по 1 вересня 2011 року працював на посаді проректора з виховної роботи Київської православної богословської академії.
З 1 вересня 2011 року по 4 вересня 2013 року працював на посаді проректора з навчально-виховної роботи Київської православної богословської академії.
З 4 вересня 2013 року до 05 лютого 2019 року – перший проректор Київської православної богословської академії.
З 1 жовтня 2014 року дотепер – професор кафедри церковно-практичних дисциплін Київської православної богословської академії.
З 5 лютого 2019 року й дотепер – ректор Київської православної богословської академії.

Громадська діяльність

З 1 вересня 2011 року й дотепер – член Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України.
З грудня 2013 року й дотепер – член Національної спілки журналістів України.

Участь у комісіях та організаційних комітетах:

- член комісії для ведення діалогу про об’єднання з УАПЦ (журнал Священного Синоду № 7 від 12 травня 2015 р.);
- член організаційного комітету для підготовки ювілейних заходів з нагоди 1000-ліття упокоєння святого рівноапостольного великого князя Київського Володимира, хрестителя Руси-України, мученицької кончини святих страстотерпців благовірних князів Бориса і Гліба та 900-ліття перенесення їхніх святих мощей (журнал Священного Синоду № 32 від 13 грудня 2014 р.);
- член комісії для ведення діалогу про об’єднання з УПЦ Московського Патріархату (журнал Священного Синоду № 7 від 25 лютого 2014 р.);
- член комісії з підготовки заходів з нагоди ювілею 85-ліття від дня народження Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета (журнал Священного Синоду № 33 від 27 липня 2013 р.);
- член комісії з підготовки заходів з нагоди 1025-ліття Хрещення Київської Руси-України (журнал Священного Синоду № 1 від 22 січня 2013 р.);
- член організаційного комітету для підготовки ювілейних заходів з нагоди 50-ліття архієрейської хіротонії Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і 45-ліття його служіння на Київській кафедрі (журнал Священного Синоду № 37 від 21 жовтня 2011 р.);
- член організаційного комітету для підготовки ювілейних заходів з нагоди 20-ліття Собору УПЦ 1-3 листопада 1991 р., який прийняв рішення про автокефалію Української Церкви, та 90-ліття утворення УАПЦ на Всеукраїнському церковному соборі 1921 р. (журнал Священного Синоду № 29 від 27 липня 2011 р.);
- член редакційного комітету Видавничого відділу Київської Патріархії (журнал Священного Синоду № 1 від 17 березня 2011 р.).

Нагороди

Удостоєний найвищої богослужбової священичої нагороди – правом носіння митри.
Має низку державних і церковних нагород, зокрема орден «За заслуги» ІІІ ступеня, орден Христа Спасителя, орден святого рівноапостольного князя Володимира І, ІІ і ІІІ ступенів, орден святого апостола Іоана Богослова, орден святих рівноапостольних Кирила і Мефодія, грамоту Верховної Ради України за заслуги перед українським народом, подяку Прем’єр-міністра України, нагрудний знак Міністерства освіти і науки України «Відмінник освіти», нагрудний знак Міністерства оборони України «Знак пошани», медаль Державної прикордонної служби України, почесну грамоту Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, подяку Київського міського голови.

 

Поширити у соцмережах

Перегляди: 10109