Надрукувати
Категорія: Новини

12 березня 2017 року, ввечері другої неділі Великого посту, у Свято-Покровському соборі Солом'янського району столиці було звершене вечірнє богослужіння з чином пасії.

Як відомо, з настанням Великого посту богослужбовий устав Православної Церкви передбачає звершення особливих служб та чинопослідувань, що допомагають віруючим людям наблизитися до покаянного настрою та намагаються розкрити велич звершеного через страждання Спасителя спасіння людей. Всі ці служби і чинопослідування здавна відомі Церкві і широко розповсюджені в богослужбовій практиці. Однак є і такі богослужіння пізнішого походження, що не знаходять свого відображення в уставі, одним з яких є пасія.

Слово «Пасія» походить із латинського слова passio, що в перекладі українською мовою означає «страждання», а слов’янською – «страсть».

У нашій Церкві це богослужіння з’являється із часу митрополита Київського святителя Петра (Могили) (1596 – 1647 рр.). У православному вигляді пасія є послідуванням читання євангельських уривків, що оповідають про останні дні й години земного життя Спасителя. Крім того, в цей чин були вставлені піснеспіви Страсної п’ятниці. Завершувалася Пасія здебільшого проповіддю.

Після прочитаня Євангелія від святого апостола і євангелиста Матфея з проповіддю до присутніх звернувся клірик собору священик Андрій Григораш.

Поширити у соцмережах

Перегляди: 387