Друк
Категорія: Новини
Цієї неділі, яка має назву Хрестопоклонна, православні християни поклоняються Хресту Господньому. Попри те, що на хрестах страчували чимало людей, ми все ж схиляємо свої коліна і голови саме перед Хрестом, на якому був розіп’ятий наш Бог Ісус Христос. Чому саме йому, адже навіть при страті Господа біля нього розмістили ще двох приречених на хресну смерть?
 
Голгофа є особливим місцем, де Божественна любов не знаходить взаємної відповіді і зустрічається з людським жорстокосердям. Хрест Христовий є для нас свідченням, найперше, нашої неспроможності вмістити в межі свого серця Живого Бога, а слова апостола Петра: «Відійди від мене, Господи, бо я людина грішна» – голосінням нашої душі від усвідомлення своєї недостойності, від почуття жаху і трепету перед присутністю Творця усього.
 
Разом з тим, Хрест Господній є для нас, тих, які вірують у Христа, запорукою спасіння і впевненістю, що через наше падіння вимушена жертва Христова вже довершила нереалізоване першим Адамом; що між Творцем і творінням більше немає безмежної прірви. Викупительна жертва Христова зробила можливим онтологічний стрибок від Божого втілення до людського обоження.
 
Тим не менше, Хрест Господній продовжує і надалі возноситись над нами, але чи буде він символом ніцшівського сповідання «Бог помер», бо ми Його вбили, а чи символом «сили Божої», якою ми спасаємось (1 Кор. 1: 18), залежатиме виключно від нашого вибору.
 
18 – 19 березня 2017 року, у третю неділю Великого посту, духовенство Свято-Покровського собору Солом’янського району міста Києва звершили всенічну та Божественну літургію.
 
Після Великого славослів'я на всенічній настоятель храму професор протоієрей Олександр Трофимлюк звершив винесення чесного і животворчого Хреста Господнього.
 
Зі словом проповіді на тему євангельського читання звернувся клірик храму протоієрей Сергій Цьома.
 
У неділю ввечері була відправлена вечірня з чином пасії, під час якої проповідь виголосив священик Михайло Павлюк.
 
Богослужіння прикрасив спів хору храмового духовенства під керівництвом читця Олександра Мирончука.
 

Поширити у соцмережах

Перегляди: 375