Надрукувати
Категорія: Новини

З великою радістю і шаною православні християни святкують сьогоднішнього дня пам'ять святих першоверховних апостолів Петра і Павла. Їхні життя – це два різних шляхи, що привели до спільної радості. Це два різних способи явити неподібним світам одного і того самого незмінного, істинного Бога.

Подвиг життя і віри цих двох мужів є прикладом того як Провидіння Боже опікується кожною людиною і робить її заслуги та недоліки славою Божою. Петро – малоосвічений рибалка, котрий вирізнявся твердістю та гарячковістю характеру, стає каменем віри, на якому Христос будує Церкву. Павло – поміркований і освідчений гонитель Христової Церкви, стає найревнішим проповідником святого Благовістя. Як після таких фактів нам не вірити Богові і не віддаватися Його святій волі, котра спрямована на спасіння людини і пізнання нами Істинни.

Недаремно Свята Православна Церква попри відмінності шляхів цих двох незвичайних постатей встановила їхнє святкування в один день. Адже попри всі відмінності (національні, расові, релігійні), які часто стають перепоною для встановлення миру і любові поміж людьми, праця і життя святих апостолів являє нам приклад прийняття кожної людської істоти як образу Єдиного Бога. У справі Божого домобудівництва всяка людина повинна керуватися твердістю і ревністю Петрової віри, але водночас і Павловою розсудливістю, відкритістю та гнучкістю розуму.

В цей день настоятель Свято-Покровського собору протоієрей Олександр Трофимлюк разом з духовенством храму вітає усіх парафіян, а особливо іменинників, котрі носять іменна цих подвижників зі святом і бажає над нами їхнього постійного молитовного заступництва, а також Божого благословення на втілення бодай невеликої частини тієї праці, котру звершили на прославлення Бога через благовістя Христового Євангелія святі першоверховні апостоли Петро і Павло, у своєму повсякденному житті.

Поширити у соцмережах

Перегляди: 407