Надрукувати
Категорія: Новини

Чергову завісу Божої Тайни відкриває нам Христос Своїм чудесним Преображенням. Разом з найближчими апостолами Спасителя – Петром, Іоаном та Яковом – ми стаємо свідками слави Божої, Його чергового засвідчення Своєї божественності. Та поряд з цією феофанією Христос відкриває перед нами не лише особисту славу, але й славу створеного Ним творіння. Не тільки Ісус, але й усе довкола Нього сповнюється незбагненним Божественним сяйвом.

Свято Преображення Господнього дає нам приклад того, яким світлом повинен засяяти наш матеріальний світ. Це заклик для кожного з нас стати співучасником Бога у справі преображення Космосу і всього, що наповнює його.

У Свято-Покровському соборі Солом’янського району міста Києва настоятель парафії протоієрей Олександр Трофимлюк з рештою храмового духовенства звершили освячення плодів. І цей благочестивий звичай не просто складає частину ритуальних дій сьогоднішнього свята, а є, власне, свідченням і початком чуда преображення усього творіння, найперше в межах Церкви. Дія освячення є постійним доказом Божественного Втілення, коли матеріальний світ через єднання з божественним набуває нових якісних характеристик і підноситься до найвищої міри того, до чого покликане все творіння.

Тож нехай це свято послужить для нас напоумленням як ми повинні ставитися до світу, матеріальних речей, живого творіння та власного тіла, не поневолюючи і егоїстично експлуатуючи їх, а звільняючи від рабства гріха, тління і смерті, вертаючи їм гармонію догріховного стану, щоб з часом привести все у Царство Боже.

Поширити у соцмережах

Перегляди: 484