Друк
Категорія: Новини

Притча про таланти, яка була прочитана з Євангелія на сьогоднішній Літургії, містить попередження про майбутній Суд Божий. Вона є однією з багатьох пророчих застережень, що лунали з уст Христа. Про що ж намагається нас попередити Господь у разі порушення законів духовного порядку?

Зі сторінок Священного Писання Нового Завіту ми дізнаємось про чоловіка, який, відходивши в дорогу, роздав своїм рабам власне добро: першому – п’ять талантів, другому – три таланти, третьому – один талант. Важливою вказівкою притчі є та, що роздане майно було в міру спроможності і сил кожного раба, щоб вони, скориставшись довірою і надією їхнього господаря, змогли проявити свої здібності і вміння та принести з залучених ресурсів добрий прибуток.

«Треба врахувати, – наголосив у своїй проповіді клірик Свято-Покровського храму протоієрей Ярослав Романчук, – що юдейські старійшини і вчителі Закону радили для кращого зберігання грошей закопувати їх у землю». З притчі нам стає відомо, що один з тих рабів (останній) використав саме цю пораду, натомість як двоє перших послухалися виключно господаря і зробили правильний вчинок, знаючи, як підмітив сам недолугий раб, що господар суворий і вимогливий (Мф. 25: 24 – 25).

Жоден з нас не народжується обділеним. Господь щедро роздає свої дари, очікуючи за нашої співдії на їхній розвиток, вдосконалення і рясних плодів. Проте на цьому непростому шляху виявлення усередині нас творчих дарів Божих зустрічаються безліч перепон. Серед них найбільшими є: лінощі, безпечність, малодушність, страх і зарозумілість. Саме вони не дають нам можливість проникнути у глибину таємниці Божої схованої в Його образі, яким є ми самі і замикають нас у темниці егоїзму.

Притча про таланти є закликом Божим до нас не марнувати час, бо дні лукаві і Суд близько, а чи буде врожай, коли почнуться жнива, залежить виключно від нашої відповіді на любов Божу.

Поширити у соцмережах

Перегляди: 145