Надрукувати
Категорія: Новини

Христос у водах річки Йордан, але Його хрещення пророком Іоаном Хрестителем, окрім омовіння, супроводжується Отцівським голосом з неба і зішестям Святого Духа. Ця подія стала першим прецедентом в історії, коли Бог явним способом відкрив власну Троїчність, будучи Єдиним Богом.

Старозавітна людина неготова була сприйняти революційність цього Одкровення перед лицем різноманітних форм багатобожжя. Саме тому Господь посилає поперед Себе провісника, який закликає людей покаятися, власне, перемінити свій розум, поставити під сумнів межі його охоплення і оновити своє життя через прийняття євангельського слова про Емануїла – Бога, Який зараз і навіки посеред людини, і саму її закликає до участі у реальному єднанні з Творцем.

Бог здійснює це ототожнення Себе зі світом через Сина, Який народжується як людське дитя від жінки, проходить усі етапи людського зростання і споріднюється з матеріальним єством у водах Йордану. Все, що можна було звершити для спасіння творива, Христос реалізував через Самого Себе, а подальша участь кожного зокрема у стані відновленої людськості і потенціал до обожнення ще має залежність від нашої рішучості і волі відгукнутися на заклик Божий слідувати Його шляхом.

Поширити у соцмережах

Перегляди: 130