7 січня - велике християнське свято - день Різдва Ісуса Христа, Спасителя світу і Викупителя людей з полону гріха, прокляття та смерті. У день цього величного свята для всіх християн у Свято-Покровському соборі Солом'янського району столиці України відбулися урочисті богослужіння.

У середу зранку, 6 січня, в день Навечір’я Різдва Христового, у храмі було звершено читання Царських часів, після яких духовенство храму на чолі з настоятелем протоієреєм Олександром Трофимлюком відслужило Вечірню з Божественною літургією святителя Василія Великого. Після літургії за уставом відбулося славлення – священнослужителі перед іконою Різдва Христового урочисто проспівали тропар та кондак свята: "Різдво Твоє, Христе Боже наш", "Діва сьогодні Предвічного народжує".

У Святвечір настоятель очолив Всенічне бдіння, яке цього дня розпочалося з Великого повечір'я та продовжилося молитвами ранньої.

7 січня 2016 року, в день Різдва Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, настоятель храму отець Олександр очолив у Свято-Покровському соборі Божественну літургію. Отцеві співслужило духовенство собору: протоієрей Ярослав Романчук, протоієрей Сергій Цьома, священик Андрій Григораш та диякон Богдан Гайдай.

Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета до архіпастирів, пастирів, чернецтва і всіх вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату виголосив настоятель протоієрей Олександр Трофимлюк.

Величний собор був вщент наповнений віруючими, які прийшли цього дня до храму помолитися новонародженому Дитяті Ісусу, віддати славу й хвалу Йому та попросити Всемилостивого про мир для України.

Ще довго після завершення святкового богослужіння у храмі лунали колядки.

8 січня 2016 року, на другий день святкування Різдва Христового, коли Церква відзначає Собор Пресвятої Богородиці, за багатолітньою традицією протоієрей Олександр Трофимлюк співслужив Предстоятелю УПЦ Київського Патріархату в Михайлівському Золотоверхому монастирі столиці, а цього ж дня ввечері – у Володимирському патріаршому кафедральному соборі.

Завершилися урочистості Різдвяним прийняттям.

Христос народився!

Славімо Його!

Поширити у соцмережах