В церковному календарі містяться свята, які шануються нашим народом з не меншою урочистістю, ніж дванадесяті. Одним із таких великих свят є Покрова Пресвятої Богородиці, історія якого починається у X ст. і пов’язане з порятунком Константинополя та Візантійської імперії зокрема від загрози нападу завойовників.

У 910 році військо русичів на чолі з князем Аскольдом узяло в облогу Константинополь з наміром захопити місто. За гарячими молитвами мешканців столиці, які перебували недільного дня у Влахернському храмі під час всенічного бдіння, заступництвом Пресвятої Богородиці Константинопіль був врятований. Ця поразка, що спіткала наших предків, стала великою милістю і благодаттю Божою, що послужили початком визволення від темряви язичницького невідання.

З самого початку християнства на Київській Русі Божа Матір вважалася покровителькою нашої батьківщини від видимих і невидимих ворогів. Під Її покровом і молитовним заступництвом зростала на рідній землі православна віра.

Наша парафія з особливою радістю звершує святкування цього торжества, оскільки воно є нашим храмовим празником. З нагоди торжества Покрови Пресвятої Богородиці у нашому храмі відбувся ряд урочистих заходів, що розпочався напередодні, у п’ятницю вечором, святковим всенічним бдінням. У сам день свята відбулася торжественна Божественна Літургія, на якій спільно з солом’янським кліром молилися запрошені гості, недавні священно- і церковнослужителі нашої парафії – протоієрей Тарас Мельник, настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці та насельник Видубицького монастиря ієромонах Павло (Юристий).

Про історичну основу свята Покрови Пресвятої Богородиці і його духовне значення для кожного з нас виголосив на своїй проповіді священнослужитель храму протоієрей Ярослав Романчук.

Після літургійного богослужіння духовенство з мирянами здійснили довкола храму хресний хід, наприкінці якого настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Олександр Трофимлюк привітав усіх з престольним святом і побажав небесного заступництва Божої Матері перед своїм Сином, а нашим Богом Ісусом Христом, щоб за Її безперестанними молитвами кожна людина, кожна українська сім’я і вся Україна сподобилася мирного неба, добробуту і великого духовного і земного процвітання. Завершенням ранкових заходів стала приготовлена для парафіян перед фасадом храму святкова гостина і вечірнє богослужіння.

Поширити у соцмережах