13 березня 2016 р., в неділю сиропусну, прощену, ввечері, протоієрей Олександр Трофимлюк у співслужінні храмового духовенства – протоієрея Ярослава Романчука, протоієрея Сергія Цьоми, священика Михайла Павлюка, священика Андрія Григораша та диякона Богдана Гайдая – відслужив у Свято-Покровському соборі Солом'янського району міста Києва вечірню з чином прощення.

Наприкінці богослужіння настоятель храму виголосив проповідь про значення посту в духовному житті християнина та, попросивши прощення у співслужителів та парафіян, благословив всіх на початок Великого посту.

Протягом першого тижня Великого посту у храмі звершувалися уставні богослужіння.

Зокрема у перші чотири дні першого тижня на Великому повечір’ї читався великий покаянний канон св. Андрія Критского з приспівами до стихів: «Помилуй мене, Боже, помилуй мене».

У середу та п'ятницю була звершена літургія Ранішосвячених Дарів.

Окрім того протоієрей Олександр Трофимлюк як перший проректор Київської православної богословської академії співслужив ректору митрополиту Переяслав-Хмельницькому і Білоцерківському Епіфанію в академічному храмі святого апостола і євангелиста Іоана Богослова: у вівторок ввечері – на великому повечір’і з читанням Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського, а в п’ятницю – під час літургії Ранішосвячених Дарів. Після завершення Літургії владика очолив молебень з каноном до святого великомученика Федора Тирона і освятив коливо.

У суботу собором духовенства була відслужена літургія святителя Іоана Золотоустого.

Поширити у соцмережах