Сиропусна неділя є останньою неділею перед Великим постом. Цей день є кульмінацією нашої попередньої підготовки до нього. І як такий, цей день несе підсумок наших намагань навчитися разом з Закхеєм твердості у намірі постійно шукати Бога, не зважаючи на кпини невірного люду; поряд з митарем учитися молитися не по-фарисейськи; бути постійно вдячним нашому Небесному Отцю, цураючись прикладу блудного сина; обмежувати себе у матеріальних надмірностях, котрі перешкоджають нашій душі позбавитися тягарю гріховних пристрастей і звичок.

Сьогодні ж, стоячи на порозі Великого і святого посту, ми, враховуючи свою неміч і численні промахи на цих етапах духовного розвитку протягом підготовчих неділь, просимо перед Лицем Божим один в одного прощення за все зло і кривду, яких ми завдали своєму ближньому, щоби з душевною чистотою зустріти радість весни великопостового оновлення. А по скінченні цього благодатного часу духовних випробувань, щоби безбоязно і неосудно пережили разом із нашим Спасителем радість Його Світлого Воскресіння!

 Завершує підготовчий період вечірня служба з чином Прощення – древньої благочестивої чернечої традиції, котра вчить нас нелицемірно просити пробачення у своїх ближніх, на яких ми таємно тримали образи, або чимось скривдили, щоб з чистим сумлінням вступили на тернисту стежку весняного випробування, котре кінцевим пунктом має зустріч з Христом

Поширити у соцмережах