Ворог - ми визначаєио людиною такою, у випадку неспівпадіння власних бажань з діями цієї людини. Це банальна нездатність людей розуміти один одгого відома буквально від початку людського існування. Христос розумів людство, прийняв його але як ми знаємо це не викликало зворотньої дії. Проте, Спаситель не намагався примусити людей до розуміння один одного, Він і став цим розумінням. Саме тому сьогоднішня євангельська оповідь вдало співвідноситься із словами Христа про любов до тих, кого ми визначаємо ворогами.

Молитися за ворогів наших – цей божественний закон закликає нас уподібнитись Христу, звершувати те, що Він зробив для нас, хоча і не в таких масштабах. Як ми можемо просити прощення власних гріхів у Бога, коли не здатні пробачати ближнім? Як ми можемо просити прощення «десяти тисяч талантів», коли не можемо простити «сто динаріїв»? (Мф. 18:23-35). Добрий, милостивий, людинолюбний Бог, зглянувшись над нами, прощає не те, що просимо, а те чого й не очікували. Бог завжди любить дарувати нам більше наших очікувань, – бо така Його любов до нас. (Чого просив раб і що йому дарував Господар?)  І тепер, маючи такий досвід любові Божої, чи ж не повинні і ми виявляти таку любов, яка в порівняні з Божественною є малопомітною, не рівноцінною. Не зробивши цього, ми покажемо свою безглуздість і цілком справедливо отримаємо покарання позбавленням Божої милості, любові. Знову ж таки не тому, що ми такими діями прогніваємо Творця, а тому, що ми самі відкинемо любов Божу і позбавимось Його милості, не вчинивши за прикладом Христа, – тож не зможемо сприйняти Його спасительну жертву, яка перевершує усі наші вчинки і старання.

Святкове богослужіння очолив настоятель собору протоієрей Олександр Трофимлюк у співслужінні духовенства храму. З нагоди початку нового навчального року отець Олександр привітав присутніх із святом кожної людини - днем знань, які кожен здобуває протягом життя. Також відбулоь особливе молитовнє прохання про захист довкілля - благочестива традиція церкви-матері, яку ми згадуємо в ці дні. 

Поширити у соцмережах