Свята Православна Церква в певні неділі відзначає окремо пам'ять святих отців кожного Вселенського Собору. Проте сьогоднішній день зібрав для молитовного вшанування всі сім стовпів Церкви – сім Вселенських Соборів.

Кожен собор – це складний процес викристалізовування основ християнської віри, її догматів. Кожна епоха на початку становлення християнства ставила нові виклики перед Церквою і вимагала відповідей. Оскільки первісна громада жила безпосередньою, живою вірою і Духом, то спершу не виникало нагальної потреби життя у Бозі зодягати у словесні недосконалі форми. Проте з часом через появу непорозумінь усередині самої Церкви, що спричинювало появу єресей і розколів, з’явилася потреба у формуванні чітких віровчительних істин.

Святкування пам’яті отців семи Вселенських Соборів – це ще й виконання обов’язку перед нашими попередниками, які свої знання, навики, працю і, навіть, життя принесли на служіння Богу і ближнім у дар. А нам, у свою чергу, залишається бути вдячними за їхні труди і керуватися їхніми віровизначеннями задля прокладання шляху до правильного розуміння Бога і відносин з Ним.

Святі Отці моліть Бога за нас!

Поширити у соцмережах