Історично важко встановити чи насправді Марія могла ввійти у Святе Святих Єрусалимського храму, оскільки навіть самому первосвященику дозволялося увіходити туди лише раз у рік та й саме Євангеліє нічого про це не повідомляє. Проте сьогоднішня подія відображає куди глибше значення, ніж фізичне входження у святиню.

Марія досягла належного віку, щоб бути приведеною своїми батьками до Єрусалимського храму на посвячення Богові. Ось це і є ключовим моментом у сьогоднішній події. Марія досягає тієї початкової зрілості, коли стає спроможною відгукнутися на дотик благодаті Божої і дійсно входить у Святе Святих, що є особистим пережитим досвідом зустрічі з Богом, а не входженням у матеріальне Святе Святих храму.

Прецедент Марії є прикладом того, до чого кожен із нас покликаний – входити щоразу у Святе Святих богоспілкування. Подія введення у храм Марії стала початком підготовки до майбутнього прийняття у світ Спасителя через Її духовну покору і чистоту дівственного лона, щоб за її прикладом і наше серце ставало вмістилищем Єдинородного Сина Божого.

Святкове богослужіння у Свято-Покровському соборі на Солом’янці завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці, після якого настоятель парафії протоієрей Олександр Трофимлюк привітав усіх вірян зі святом, а також від імені всієї покровської громади привітав сьогоднішнього іменинника – протоієрея Сергія Цьому, який сьогодні відзначає свій День народження і побажав міцного здоров’я, сімейного затишку і пастирської розсудливості.

Поширити у соцмережах