Церковний сонм рясніє різноманітністю духовних подвигів і постатей святих. Кожен з них займає своє особливе місце і відповідний час для вшанування. В передостанню неділю напередодні Світлого Христового воскресіння Церква звершує пам'ять преподобної Марії Єгипетської.

Історія її життя і духовного подвигу гідна неабиякого подиву, оскільки вона зуміла пройти шлях еволюції від крайньої гріховності до вершини святості. Повія, яка стала еталоном чистоти і цнотливості, які вона зуміла відновити Божою любов’ю.

Життя преподобної Марії Єгипетської є черговим доказом того, що незалежно від глибини гріховного падіння, людина завжди з Божою допомогою зуміє вийти з прірви безвиході. Та попри Божественну участь у житті кожної людини, результат зміни завжди залежний і від безпосередньої людської ініціативи і використання її персональних особливостей. У Марії такою особливістю було прагнення любити, яким вона зловживала, неправильно реалізовуючи її потенціал. Тільки зустріч з Істинним Коханим дало їй можливість втілити усі попередні невдалі спроби.

Поряд з моментом незвичної події у храмі на честь Богородиці її становлення як духоносної жінки відбулося не одномоментно, а протягом багатьох років виснажливого подвигу боротьби з похітливою пристрастю. Тому щоразу, коли ми захоплюємося святістю величезної кількості людей, котрі її досягли, нас повинно спонукати розглянути власне життя як потенціал до святого життя за їхнім прикладом. Єдиною умовою цих змін є наше бажання довіритися Богу, Який відкриває незвичайні горизонти всередину кожного з нас, в які Він вклав зародки Царства Божого, що прагне зрілості.

Преподобна мати Маріє, моли Бога за нас!

Поширити у соцмережах