Третя неділя після Пасхи присвячена пам’яті жінок-мироносиць, котрі першими стали свідками Христового воскресіння. Ті, котрі були поза правовим полем у тогочасному юдейському суспільстві виходять на авансцену євангельської місії – проповідувати Воскреслого Христа в усі краї землі.

Разом з жінками-мироносицями Євангеліє від Марка згадує Йосифа Аримафейського та Никодима, які були таємними учнями Ісуса Христа. Перші – позбавлені будь-яких прав, другі – через свій статус у суспільстві не можуть відкрито демонструвати свою лояльність до Христа. Проте в найнеобхідніший момент кожен із них поступає по совісті, ризикуючи всім, що складає їхнє земне існування: репутацією і навіть життям. Зробивши ставку на щирості і правді, вони відмовилися від фальші і отримали в дар бути свідками і учасника Реальності втіленої у Воскреслому Христі.

Кожен із нас покликаний до богоспілкування, до реальних стосунків з Живим Богом, але неправдою власних позицій і способу життя, ми самі вибудовуємо мури, що стають на перепоні до нашого щастя. Достатньо лише виявити неправду свого безбожного життя і шукати способів зустріти Христа-Спасителя за прикладом жінок-мироносиць, які йшли хоронити свого померлого, а здобули Бога Воскреслого для життя цілого світу.

У Свято-Покровському соборі на Солом’янці сьогоднішня неділя має особливе значення, оскільки один з трьох приділів солом’янської святині присвячений саме жінкам-мироносицям. На запрошення настоятеля покровської парафії протоієрея Олександра Трофимлюка розділити храмове свято прибув предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший митрополит Київський і всієї України Епіфаній, який очолив Божественну Літургію у співслужінні намісника Свято-Михайлівського монастиря архієпископа Вишгородського Агапіта і митрополита Сімферопольського і Кримського Климента, а також кількох настоятелів столичних храмів.

 

Поширити у соцмережах