Слова з поезії українського класика Олександра Олеся «З журбою радість обнялася» могли би стати лейтмотивом сьогоднішнього свята – Усікновення глави Іоана Предтечі.

Все наше життя більшою мірою є боротьбою за збереження тілесного існування, аніж життям як дару чи служіння Іншому, навіть до смерті, якщо цього вимагають обставини. Разом з тим, числений приклад сонму святих Христової Церкви і в першу чергу шанованого нині святого пророка і Предтечі Христового Іоана свідчить на користь останнього.

«Життя цілковито зорієнтоване на виконання волі Божої. Життя, котре стало самим голосом Божим. Життя, котре гасло, щоб дати горіти Іншому. Таким є життя пророка Господнього – свідченням правди Божої на землі. Проте як усяка правда, перебуваючи в умовах абсолютної розгнузданості пристрастей, не може довго затриматися у рамках цього світу, так і життя цього праведника обірвалося у такий жахливий спосіб через жорстокосердя викритих грішників», – наголосив проповідник священик Михайло Павлюк.

Сьогоднішній собор священнослужителів і парафіян Свято-Покровського храму згадуючи ті страшні події, приносить за Божественною Літургією свою журбу і смуток, але разом з тим, маючи уповання на Бога, очікує на звершення великої радості у Пресвятій Євхаристії, коли Христос збирає на Святу Трапезу небесних ангелів, усіх святих, померлих і живих задля утвердження уже на землі Царства Божого, провісником якого явився для нас Іоан Хреститель.

Наша вдячність за покровительство святого Божого Хрестителя Іоана вилилася після Літургії у Молебну молитву за весь український народ і мир у нашій державі.

Предтече Спасів Іоане, моли Бога за нас!

Поширити у соцмережах