Третя підготовча неділя до Великого посту має назву «м’ясопусна». Для духовного життя християнина це ще один етап на його шляху становлення і наближення до розуміння особистої гріховності. Разом з тим, ця неділя ще носить й іншу назву – Неділя про Страшний суд, оскільки своїм євангельським читанням нагадує нам про загальний останній і Страшний суд живих і мертвих (Мф. 25: 31 – 46).

У своїй сьогоднішній проповіді протоієрей Сергій Цьома наголосив, що сутність цього Суду полягає не у відреченні Бога від людей, а навпаки,  – людей від Бога. Подальша доля людства є не актуалізацією напередвизначеності Бога щодо участі одних на вічне блаженство, а інших – на вічні муки. Пекло чи рай є результатом свобідного вибору людини пристати до того стану, який їй буде максимально відповідний до її внутрішнього налаштування і наповненості. Звідси одне і те саме світло Божої любові для одних стає джерелом радості і блаженства, а для інших – нестерпним палючим вогнем.

Можна без кінця «смакувати» середньовічними картинами пекельних тортур грішників чи блаженством праведників, проте вони є нічим у порівнянні з незбагненною Божою любов’ю, котра в першому випадку стає стражденною, а в другому – торжествуючою.

Сьогоднішня євангельська розповідь дає нам простір для цілого спектру думок про наш теперішний стан духа, про сенс прийдешнього посту, про нашу подальшу участь та про любов до Бога і ближнього, якими повинен бути перейнятий подальший тиждень та й усе життя зокрема.

Поширити у соцмережах