В одній історії Христос має справу з хворобою та смертю. Тим самим Лука демонструє владу Ісуса не тільки над природою, але й над хворобами та смертю. Чуда служать також для одкровення Спасителя Своїм учням – Він є Син Божий, Якому можна повністю довіритись.

Про важливість віри в Нього апостол Лука наголошує – важливо вірити, що Ісус здатний робити великі речі. А коли Спаситель діє – Він показує Своє надзвичайне милосердя, й потверджує, що учні можуть завжди покладатися на Нього. Дії Христа – також демонстрація Його влади та сили, які Він дає і Своїм учням посилаючи їх на служіння.

Євангеліє засвідчує й широту «соціальної» діяльності Ісуса: лідер синагоги, дитина та хвора жінка, яка в очах ізраїльтян вважається нечистою. Для Спасителя немає різниці чи це чоловік чи жінка, дитина чи доросла людина...

Незвичайним виглядає інший важливий елемент: Христос повелів їм (свідкам чуда) нікому не казати про те, що сталося». Насправді тут йдеться про наступне: Спаситель не хотів зосереджувати Свого служіння тільки на чудах, які Він міг вчинити. Євангельська традиція засвідчує, що тільки таке зосередження – неодноразово спантеличувало та відвертало увагу людей від правильного та глибшого розуміння особи Христа.

Пізнати Бога – означає відкрити для себе унікальний факт, що Він перший полюбив нас, що саме Господь є Той, Котрий очікує на нас аж поки ми не знайдемо Його та, що Його бажанням є звільнити нас від скорботи, плачу, смутку та болю, дарувати нам повноту життя, та бути всім і у всьому.

Поширити у соцмережах