Друга неділя Великого посту у своєму сьогоднішньому Євангелії розкриває нам сутність справжньої віри. Дуже часто наше розуміння віри обмежується конфесійною приналежністю чи сповіданням якось філософської концепції. Безсумнівно, ці речі мають відношення до згаданої категорії, але не завжди враховують особистісну позицію самої людини, яка претендує на статус, якщо так можна висловитись, віруючої.

Справжня віра завжди апелює до своєї реалізації у дії, як це видно з євангельського зачала. Четверо друзів понесли свого важкохворого друга тому, що вірили у Христа, в Його спасительну допомогу.
Разом з тим, чудо зцілення стало можливим не лише завдяки вірі, але й завдяки любові чотирьох людей до свого хворого друга.
Духовний синтез віри і любові створює площину для здійснення чуда. Їхня віра втілилася у ділі і наша віра повинна бути такою ж дієвою, щоб і ми в своєму повсякденному житті створили простір для входження у нього Того, хто здатен зцілити наші душу і тіло та зробити чудо духовного переродження.
Уставні богослужіння цього дня завершились чином Пасії. Богослужіння неділі другої Великого Посту очолив настоятель собору протоієрей Олександр Трофимлюк у свіслужінні кліриків храму.

Поширити у соцмережах