Недарма Свята Церква присвятила преподобній Марії Єгипетській п’яту неділю Великого посту. Адже її приклад є торжеством Божественної сили і людської любові, що відгукнулася на поклик Божий і принесла достойні плоди отриманого дару покаяння. Ні для кого не є секретом, яке порочне життя проводила ця жінка до моменту, коли не зіткнулася сам на сам з жахом власної гріховності і вже не змогла такою залишитись далі.

Разом з тим, ми повинні розуміти, що блуд не замикається лише рамками тілесного пороку. Блуд полягає в тому, що цілісність людської любові та й особистості зокрема роздроблюється на дрібні деталі і людина втрачає властивість по-справжньому полюбити одного Бога і одну людину всім серцем, всією душею, всіма силами, всіма фібрами тіла. Це все відбувається через те, що людина свою волю, почуття, силу розпорошує на речі не достойні любові і перетворюється, на свого роду, ідолопоклонника.

Приклад прп. Марії Єгипетської застерігає нас від цієї гріховної екстравертивності і, разом з тим, наповнює надією, що «все можливо в Христі, Який нас зміцнює», – як говорить апостол Павло.

Сьогодні ми чуємо такі слова Христа: «Син людський прийшов для того аби послужити». Ці слова є логічним продовженням того, що ми чули від Спасителя: "Хто хоче душу зберегти занапастить її, хто загубить Мене ради, той спасе її». Хрест Христів є служіння людству, адже  Христос є досконалим Богом і досконалою людиною, не маючи потреби у виконанні якихось дій, тим паче хресній жертві.

Проте через свою любов Спаситель у власній боголюдській природі єднає нас своєю жертвою, дарує шанс на спасіння. У цьому і є Його служіння. Зречення полягає у відмові від земного, комфортного, тлінного – те, що на перший погляд приємне для нас. З цього починається служіння, служіння найперше для себе, для своєї душі, свого спасіння – позбавитися всього, що стоїть на перешкоді до єднання з Богом.

Богослужіння очолив настоятель собору протоієрей Олександр Трофимлюк у співслужінні духовенства храму. На завершення отець Олександр привітав клірика храму отця Ярослава Романчука із днем народження.

Поширити у соцмережах