У ніч з 30 квітня на 1 травня 2016 року у Свято-Покровському соборі Солом’янського району міста Києва були звершені богослужіння з нагоди найбільшого християнського свята - світлого Христового Воскресіння - полуношниця, хресний хід, Великодня утреня та Божественна літургія святителя Іоана Золотоустого.

Відправу очолив настоятель парафії, доктор богословських наук, професор протоієрей Олександр Трофимлюк у співслужінні храмового духовенства – протоієрея Ярослава Романчука, протоієрея Сергія Цьоми, священика Михайла Павлюка, священика Андрія Григораша та протодиякона Богдана Гайдая.

Незадовго до опівночі духовенство з парафіянами вийшли на хресний хід навколо собору, який за уставом завершився перед закритими дверима храму, що символізують собою закритий Гріб Господній. Тут розпочалася Великодня утреня і вперше цього року було проголошено: «Христос Воскрес!».

Далі духовенство та парафіяни увійшли до храму, де утреня продовжилась каноном Пасхи. Під час утреньої настоятель прочитав Оголошувальне слово святителя Іоана Золотоустого. Ця Пасхальна проповідь, виголошена великим учителем Церкви ще у ІV столітті, читається у храмах щороку у день свята Світлого Христового Воскресіння.

Після завершення утрені богослужіння продовжилося співом Пасхальних часів та святковою Божественною літургією. Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1: 1-17) читалося різними мовами. Настоятель прочитав латиною, а далі священнослужителі продовжили читання українською, грецькою, івритом, церковнослов’янською, англійською та німецькою мовами.

На запричасному клірик храму протоієрей Ярослав Романчук зачитав Патріарше пасхальне послання.

Богослужіння завершилося освяченням артосів (пасхальних хлібів, які знаходяться біля вівтаря у храмі впродовж Світлого тижня, а у Світлу суботу роздаються вірним) та пасхальних приношень.

За літургією милозвучно співав хор під керівництвом регента Олександри Бабенко.

Упродовж всієї служби собор та прилегла територія були наповнені численними богомольцями, а потік бажаючих освятити великодні приношення не переривався.

Поширити у соцмережах