Євангельська історія про зцілення сліпців і німого біснуватого входить до цілої череди чудесних діянь Спасителя, котрими рясніє усе євангельське благовістя. Мимоволі виникає думка, що метою приходу Месії були саме діла зцілення, воскресіння, оздоровлення тощо. Разом з тим, червоною ниткою чудесні діяння супроводжуються проповіддю Євангелія Царства Божого, уже за якого слідують чудеса.

Звідси, самі собою чудесні вчинки не є кінцевою метою пришестя Спасителя, а скоріше прямим наслідком дії сили цього Царства. Коли вимір Царства Божого входить у межі земного існування, то на них починають діяти закони духовного світу, котрі все скалічене і викривлене приводять у порядок. Саме тому хворі люди зцілюються.

Проте саме зцілення чи воскресіння для людини не може бути простим актом повернення її до попереднього стану існування, оскільки кожна чудесна дія вимагає від її учасника неабиякої відваги ступити на шлях оновленого життя. Можна співчувати сліпцям і німому у їхньому горі, котре певною мірою їх обмежує та створює неабиякі незручності, але разом з тим воно є непоганим алібі, котре дає простір для певної бездіяльності і безвідповідальності.

Запитання: Чи віруєте, що я можу вас зцілити? несе у собі не лише гарантію фізичного одужання, а й вимогу змінитися для нового життя, котре поставить їх перед ризиками життя, за яке тепер вони беруть повну відповідальність, а не покладатимуться на лояльність ближніх і їх милостиню.

Образ сліпих і німого є чудовою ілюстрацією загальнолюдського стану, коли ми перебуваємо в ілюзорності нашого суб’єктивного бачення і сприйняття світу, інших і навіть самих себе. Тому просьба прозріти може нести неабиякий тягар прийняття реальності такою, якою вона є насправді, а не в перспективі нашого викривленого фокусу. І, прозрівши в світлі нового бачення, потрібно ще зголоситися на зцілення від німоти, щоб можна було ще дати своє тверде слово на нову реальність розгортаючого перед духовними очима Царства Божого. 

Поширити у соцмережах