Сьогодні Православна Церква святкує празник на честь архистратига Божого Михаїла та інших небесних сил. Ми оперуємо достатньо скромними знаннями про влаштування ангельського світу, адже не так багато свідчень про ангелів у Святому Писанні.

Ми знаємо, що ангели – ще одні творіння Бога, ієрархічно перші перед людьми, їхнє служіння полягає у виконання Божої волі, що часто стосується людського світу.

Ангельський світ зазнає поділу через противлення певної частини ангельського воїнства волі Божій, на чолі якого опинився найосяяніший світлом Божої благодаті – Денниця. Йому опозицію складає архистратиг Михаїл, висловлюючи у фразі: «Хто як Бог?» особистісну позицію щодо власного місця перед Богом-Творцем, Його силою і славою, стає на захист Бога, а точніше відвойовує власне місце у Божій любові щодо себе і створює прецедент для решти ангелів, котрі раз і назавжди визначилися у виборі бути з Богом, тим самим утвердивши власну природу у добрі і постійному вдосконаленні і пізнанні Бога.

Досвід Божих ангелів навчає нас літургійними словами «таємно являти» образ ангельського служіння у абсолютній покорі і довірі до Бога, щоб бути схильними для виконання Божої волі у власному житті й оточення.

Наша парафія у лиці протоієрея Михайла Павлюка та найменшого паламаря нашого храму Михайла Федорчука, а також парафіян, котрі носять це святе ім’я, отримала іменинників, яких священнослужителі і парафіяни храму привітали і побажали, наслідуючи свого ангельського покровителя, бути вісником Божої волі через власне життя і діяльність.

Святий Архистратиже Божий Михаїле і всі небесні Сили, моліть Бога за нас!

Поширити у соцмережах