Четверта неділя Великого посту присвячена памяті преподобного Іоана Синайського. Більшою мірою цей святий відомий нам за духовно-аскетичною працею «Ліствиця», що означає «драбина», «сходи». Власне, звідси його більш відоме ім’я – Іоан Ліствичник.

У своєму труді, написаному на прохання ченців, автор на прикладі тридцяти східців пояснює процес зростання до духовної досконалості. Читаючи життя святих ми часто зустрічаємося з описом життя людини, в яка певний момент через чудесне втручання змінила свій гріховний спосіб життя і стала на шлях святості. Проте рідко де ми побачимо приклад того як саме ця людина проходила важкі випробування у боротьбі з власними гріхами і пристрастями і тому часто агіографічні описи становлять для нас збірку чудесних оповідок про незвичайних людей, на кшталт казкової прози.

Саме тому преподобний Іоан вдається до порівняння досконалості як поетапне сходження на гору. Досконалість – це не набуття незвичайних властивостей і не становлення нас як «хороших» людей. Шлях досконалості – це процес уподібнення Богу, Який один виключно є Святий, Чистий, Добрий. Тож для того, щоб нам ставати подібним Йому, потрібно щоразу очищуватися через різні засоби, які присутні у Церкві і були явлені на численних прикладах святих людей.

Цей шлях не є самоціллю, а способом оговтатися від омани, в яку ми потрапили через викривленість гріха, і прозріння від присутності Бога у нашому житті і Його прагнення зробити нас щасливими через несамовиту любов одне до одного: між Богом і людиною, і між самими людьми.

Після закінчення Божественної літургії, яку очолив настоятель Свято-Покровського собору протоієрей Олександр Трофимлюк, солом’янську парафію на запрошення клірика нашого храму протоієрея Сергія Цьоми відвідав кобзарський цех на чолі з Юрієм Фединським з концертом-підтримки у цей непростий воєнний час з релігійним репертуаром народних пісень і пісень авторства українських класиків.

Поширити у соцмережах