Одного разу ученики Івана Хрестителя – Андрій та Іван – зустрілися з Христом на березі річки Йордан і почули від свого учителя свідчення про Нього, що це Агнець Божий, Який бере гріхи світу заради його спасіння. Перебуваючи від цього слова під незвичайними враженнями, вони все ж повернулися до своїх звичних справ: сім’ї, дому, ремесла тощо.

Христос, мовби відпускає їх переоцінити свої почуття і враження від першої зустрічі, щоб уляглися емоції, а їхнє місце зайняло абсолютно інші почування. І згодом це стається біля Тиверіадського моря, коли після заклику Христа слідувати за Ним, Андрій та Іван без тіні сумніву одразу ж послідували за Божественним Учителем, а потім кожен ще й брата привів. Так починається історія апостольства – історія неповторного покликання.

Одним із перших, хто пішов за Спасителем, через що й отримав своє відоме прізвисько – Першозваний, був апостол Андрій. Галілеянин, брат апостола Петра, рибалка: ось кого Господь Своєю всемогутністю робить велетнем духу і ловцем людських душ.

Для українського народу цей боговибраний муж має особливе значення як сіяч світла Христової правди на теренах нашої Батьківщини. Київські гори прийняли зерно святого благовістя на своїх родючих землях, котре глибоко пустило своє коріння і дало рясні плоди численного сонму святих Божих. Столиця, що була міцним оплотом язичницького безбожжя, стала другим Єрусалимом для всіх слов’янських народів.

Ось таким чином реалізується наша обраність, коли відгукується на заклик Божий слідувати Його слову і ділам. Тому, вшановуючи пам'ять і подвиги святого апостола Андрія Першозваного, запитаймо себе чи готові ми після чергового душевного потрясіння відгукнутися на нього як чергову зустріч з Самим Спасителем і піти слідом за Ним? Чи, можливо, після згасання цього почуття, ми повернемося до своєї буденності, де під тягарем житейських турбот ми не зможемо підняти свій зір до неба, як євангельська скорчена жінка до свого зцілення? Чи може ми пригадаємо нашу першу трепетну зустріч з Богом у святому Хрещенні і виявимо отриманий дар у перемінні свого життя і явимо через власну неміч Божественну силу Христової місії?

З нагоди цього свята Свято-Покровська парафія щиро вітає усіх, хто носить ім’я на честь свого небесного покровителя святого апостола Андрія Першозваного та бажає міцного здоров’я, душевного миру, духовної стійкості і хоробрості!

Радуйся, Андрію, апостоле Христів Першозваний!

Поширити у соцмережах