20 грудня 2016 року відбулася знакова й довгоочікувана подія для української богословської освіти й науки: в залі колегії Міністерства освіти і науки України проходила урочиста церемонія вручення перших свідоцтв про державне визнання документів про вищу духовну освіту, а також дипломів про наукові ступені й атестатів про вчені звання державного зразка.

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у своєму слові-зверненні зазначила: «Я вважаю, що держава мала борг перед боголовською освітою, адже, розібравшись у цьому питанні, стає очевидним, що духовна освіта, якщо вона відповідає існуючим критеріям, цілком заслужено має визнаватися державою».

В урочистостях узяли участь члени Комісій з державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання, виданих вищими духовними навчальними закладами, представники релігійних організацій України, члени Громадської ради з питань співпраці з Церквами та релігійними організаціями при МОН України, представники та випускники вищих духовних навчальних закладів.

Від Української Православної Церкви Київського Патріархату зі словами вдячності особисто Лілії Михайлівні Гриневич та всьому колективу Міністерства освіти і науки України звернувся перший проректор Київської православної богословської академії, настоятель Свято-Покровського храму на Солом’янці протоієрей Олександр Трофимлюк.

Варто зауважити, що отець Олександр став першим з-поміж українських богословів, хто пройшов процедуру державного визнання документів про вищу духовну освіту, наукові ступені та вчені звання від бакалавра до доктора наук і професора.

«Переконаний, що сьогоднішня подія стане значним поштовхом розвитку й утвердження української богословської освіти та науки», – підсумував отець Олександр.

Серед тих, хто отримали свідоцтва та дипломи й атестати державного зразка, вагому частку становлять викладачі й випускники Київської православної богословської академії, зокрема інші клірики нашої Солом’янської парафії – завідувач кафедри біблійних і філологічних дисциплін КПБА протоієрей Ярослав Романчук та ієрей Михайло Павлюк.


Джерело: http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/12/13/foto-do-novini-z-duxovenstvom/

http://www.kpba.edu.ua/publikatsii/all-news/news/2244-derzhava-viznala-dokumenti-pro-vishchu-dukhovnu-osvitu-vikladachiv-i-vipusknikiv-kpba.html

 

Поширити у соцмережах