Всякий християнин при Хрещені отримує ім’я на честь якогось святого. Це найменування свідчить не лише про небесне заступництво і захист святого над людиною, але й є вказівкою на образ того, чим людина могла би стати. У кожного свій шлях до Бога і ніхто не зможе повторити шлях іншого, але людина завжди може повчитися з прикладу того чи іншого святого і навіть грішника.

В імені, яким ми хрещені, міститься значення, котре закликає до виявлення у власному житті. Ім’я «Михаїл» є єврейським і означає «Хто як Бог?», «Ніхто, окрім Бога», або «Єдин Бог». Ці значення є не пасивного етимологією, оскільки відображають суть взаємовідносин поміж архистратигом і Богом. У цьому імені відображений досвід знання Бога; своїм закликом, що стало іменем, Михаїл демонструє не опис Бога чи його окремі характеристики, а виражає суть стосунків зі своїм Творцем.

Всякий ангел є служителем Бога і виконавцем Його волі. Нам здається, що така функція слуги обмежує їхні особисті бажання і свободи, але такі міркування виходять із нашого власного досвіду рабства гріху – пристрастям і волі бісів. Для будь-якого ангела Божого виконання Його волі становить найбільшу радість, оскільки виходить із досвіду знання Бога як Люблячого, Котрий робить усе заради щастя власного творіння.

Тож, коли ми передаємо їхню присутність у нашому житті через художні образи, то найперше надаємо їм світлості і легкості. Ці властивості ангелів своїм джерелом мають об’єктивну підставу, котра полягає у прозорості, надмірній тонкості, що дає змогу просіювати крізь себе світло божественної благодаті. Вони настільки маліють у своєму послуху Богові, що в їхній позаземній істоті лишається місце лише для цього божественного сяйва. Цей аналогічний приклад ангельської природи ставить і перед нами пропозицію збуватися своєї важкої матеріальності, щоб ставати сприйнятливими для сяяння Бога у нас.

Свято-Покровська парафія з особливою радістю відзначила пам'ять святого архистратига Михаїла та інших небесних сил, оскільки в числі кліру солом’янського собору є іменинник – прототієрей Михайло Павлюк. Від імені настоятеля собору, протоієрея Олександра Трофимлюка, який брав участь у святкових заходах з нагоди храмового празника у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі, кліриків і парафіян храму протоієрей Ярослав Романчук висловив слова привітання і побажав доброго здоров’я, духовного заступництва небесного покровителя та інших необхідних ласк для подальшої змоги служити Богові і ближнім.

Поширити у соцмережах