Христос зцілює одержимого хлопчину на прохання батька, який перед тим з цією з просьбою звертався до учнів Ісуса. Євангеліє вказує на поразку апостолів у боротьбі з нечистою силою. Спаситель на здивування учнів вказує причину фіаско – невірство.
 
Ми часто вважаємо, що хрещення, приналежність до Церкви, відвідування богослужінь, участь у Таїнствах роблять нас автоматично невразливими до зла, поганих обставин життя тощо. Але це не працює так. Очевидно, що віра передбачає абсолютно інше відношення до Бога. Віра не визначається лише зовнішніми проявами власної релігійності, вона більше внутрішня інтенсивність стосунків.
 
Христос говорить, що зло проганяється постом і молитвою, і вони не є гастрономічними та уставними зобов’язаннями, виконання котрих обумовлює Бога виконувати наші прохання: переставляти гори, виганяти бісів, зцілювати і так далі.
 
Потенціал чудес міститься у волі Божій і ніколи не є самоціллю для християнина; це лише наслідок його особливих стосунків з Богом, котрі можуть проявитися спектром чудесних дарувань, а можуть бути відсутніми. Тому піст і молитва є найефективнішими засобами для досягнення відкритості для Бога і Його впливу на нас і на світ через нас.
 
В сьогоднішню неділю напередодні початку нового навчального року настоятель Свято-Покровського собору протоієрей Олександр Трофимлюк у співслужінні з кліром храму звершили Молебен перед навчанням. У спільній молитві на благословення школярів і студентів взяли участь парафіяни з дітьми та учні Недільної школи, що діє при Покровській парафії.

Поширити у соцмережах